به گزارش خبرگزاری برنا ،  حسین مدرس خیابانی ظهر امروز در مراسم افتتاح بخش ریسندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر که توسط رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس انجام شد، اظهار داشت:  براساس تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر احیا شرکت بافت بلوچ ایرانشهر، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه اقدام به سرمایه گذاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریالی جهت بازسازی و نوسازی و اجرای طرح توسعه در این واحد تولیدی کرده است.

وی با اشاره به اینکه واحد ریسندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر در سال ۷۸ به علت آتش‌سوزی تخریب شده بود، افزود: از همین در سال ۹۴ احیای این واحد در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در فاز اول این پروژه زمینه تولید ۴۵۰۰ تن انواع نخ پنبه‌ای مورد نیاز کشور فراهم می‌شود، ادامه داد: با اجرای فاز نخست این طرح برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی گفت: در مرحله دوم اجرای این طرح در صدد هستیم واحد بافندگی کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر راه‌اندازی شود تا زنجیره تولید پارچه در این واحد صنعتی به سمت آخر که بحث رنگ‌رزی و چاپ است برسد و یک زنجیره اصلی نساجی و پوشاک در این کارخانه شکل گیرد.

گفتنی است در این مراسم علاوه بر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر، طرح توسعه تولید انواع قوطی فلزی کنسرو در کنارک و طرح بازسازی مجتمع انبارهای مکران چابهار نیز به مرحله بهره برداری رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: