به گزارش خبرگزاری برنا ، غلامحسین تیموری اظهار داشت: علیرغم همه مشکلات و محدودیت ها ظرف مدت ۹ ماه در ۱۵ شهرستان مرکز و جنوبی استان بطور مستمر مبارزه شیمیایی ادامه داشته و امیدوارم با موفقیت این مرحله از مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر را نیز به پایان برسانیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ اکیپ از آبان ماه سال گذشته تاکنون کار دیده بانی در سطحی بالغ بر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار و مبارزه شیمیایی در سطح ۱۸۱ هزار و ۸۰۰ هکتار را با مشارکت فعال کشاورزان و بهره برداران انجام داده تا آسیب قابل توجهی به مزارع و باغات وارد نشود.

تیموری اذعان داشت: ۹۷ درصد از کل میزان مبارزه با این آفت طی بهار ۹۹ بوده و بیشترین سطح مبارزه نیز در شهرستان های نیکشهر، بمپور و ایرانشهر انجام شده است.

وی تأکید کرد: بر اساس گزارش های فائو نسل های بعدی این آفت پس از تابستانگذرانی در مناطقی از هند و پاکستان در پاییز به سمت ایران و استان سیستان و بلوچستان هجوم می آورد ونیاز است که هم اکنون آمادگی های لازم برای مبارزه در سطح استان را ایجاد کنیم.

گفتنی است همچنان احتمال می‌رود برخی دستجات کوچک ملخ صحرایی از سایر استان‌ها به سوی استان سیستان و بلوچستان حمله ور شوند ولی آمادگی لازم برای مبارزه با آنها در استان وجود دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: