به گزارش خبرگزاری برنا ، حسین مسگرانی بیان کرد: با پیگیری های انجام شده از سوی اداره کل، هفته آینده این دفتر به منظور آموزش و تربیت هنرمندان سینما در شهرستان زابل گشایش می یابد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع کرونا ویروس، مدتی است که سینماهای سیستان و بلوچستان تعطیل شده است که با پیگیری و حمایت از بخش خصوصی، سینما هلال زاهدان همزمان با بزرگداشت روز ملی سینما، به صورت نیم بها و رعایت قوانین بهداشتی نمایش فیلم خواهد داشت و این روند نیز به مرور در سایر شهرستان ها که دارای سالن سینمایی هستند، انجام می شود.

این مقام مسئول افزود: سال گذشته توانستیم جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه ایران (آسوریک) را پس از 20 سال برگزار کنیم که امسال به منظور تقدیر از فعالان سینمای استان و عوامل جشنواره مراسمی در مرکز استان برگزار می شود.

مسگرانی اضافه کرد: با حمایت سازمان سینمایی در قالب دستور العمل های ابلاغی انجمن سینمای جوان کشور از تعدادی تولیدات فیلم کوتاه استان حمایت شد.

وی تصریح: به منظور حمایت از تولیدات فیلم های سینمایی بلند با هدف معرفی درست سیمای سیستان و بلوچستان و ظرفیت های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی  بنیاد سینمایی فارابی با مشارکت استان اقدام به حمایت از ساخت و تولید فیلم سینمایی لیپار و تهیه و تولید فیلم نامه یعقوب لیث کرده است که  در مهرماه امسال فیلم برداری فیلم لیپار آغاز خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی سیستان وبلوچستان گفت: به زودی موسسه و صندوق حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری و سینمایی استان که با حمایت استاندار سیستان وبلوچستان شکل گرفته است نیز آغاز به کار می کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: