به گزارش خبرگزاری برنا ، علی‌ زینی وند در نشست اجرای دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه اظهارداشت: کسانی که کار تشکلی انجام می‌دهند اعم از تشکل‌ها،احزاب و خیریه‌ها افراد بزرگ و نخبه‌ای هستند که حقوق و مزایایی دریافت نکرده بلکه از جیب هزینه می‌کنند.

وی افزود: وجود حاشیه در تشکل‌ها ممکن است اما این فرع و استثناست و اصل آدم‌هایی هستند که وارد این حوزه شده و قابل تکریم‌اند و با میدان دادن به آنان بخشی از کارها حل خواهد شد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تجربه دنیا و کشور ما در سال‌های بعد از انقلاب نشان داده که هر جا، نه به صورت تزیینی و شعاری بلکه به صورت واقعی به مردم تکیه شود همان‌جا نقطه قوت ما بوده که این موضوع در زمان جنگ عملاً خود را نشان داده است.

وی افزود: در کشورهای اداره شده به شیوه فدرالیسم در حوزه دفاع و امنیت کاملا متمرکز عمل می‌کنند و مردم را در آن حوزه راه نمی‌دهند اما در ایران در شکل گیری انقلاب و تهدیدها و در دوران جنگ این امور را به مردم واگذار و تشکیل لشکرهای استانی در آن زمان نقطه قوت ما بوده است.

زینی وند خاطر نشان کرد: هم‌اینک در شرایط تحریم‌ها از ارزش حضور مردم کارها به صورت تصاعدی پیش رفته و با وجود شرایط سخت کشور با تکیه بر مردم مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی، ساختارهایی همچون خانه احزاب،خانه مطبوعات و خانه سمن‌ها تشکیل شد که با توجه به شرایط حاکم بر کشور راه‌اندازی چنین ساختاری کار سختی بوده اما بنا را بر این گذاشتیم که کاری زیربنایی انجام‌ دهیم که دیگران هم آن را ادامه دهند زیرا بعد از این کسی نتواند این ساختارها را تعطیل کند و این مهم در سیستان و بلوچستان به شدت ضروری است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: