به گزارش خبرگزاری برنا ،  تیمور باقری گفت : از مجموع صادرات این مدت ۳۵۶ هزار و ۷۴۶ تن  از پایانه مرزی میلک و ۲۰۲ هزار و ۳۹ تن از  بازارچه مرزی میرجاوه انجام شده است .
وی ادامه داد: مواد غذایی، مصالح ساختمانی، گاز مایع و مواد سوختی عمده کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان این مدت را تشکیل می دهند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان میزان ترانزیت و واردات انتقال یافته بوسیله ناوگان زمینی از طریق پایانه های مرزی میرجاوه و میلک را در این مدت به ترتیب ۲۵۹ هزار و ۷۷۸ تن و ۳۴ هزار و ۸۶۷ تن کالا اعلام کرد.
باقری بیان کرد: همچنین ۹۶ هزار و ۴۹۱ نفر مسافر در این مدت از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه استان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با توجه به شیوع ویروس کرونا کاهش قابل ملاحظه داشته است.
وی با بیان اینکه پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از پتانسیل بالایی در زمینه اقتصاد مقاومتی برخوردارند، گفت: عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی کالا توسط این اداره کل در حال انجام است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: