به گزارش خبرگزاری برنا ، معاون حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طلبه شهید متولد یکم شهریور ۴۸ بود که در ۱۷ مرداد سال ۶۲ در منطقه مهران و در عملیات والفجر سه به شهادت رسیده است.

سرهنگ پاسدار مهدی باقری افزود: پیکر پاک و مطهر این شهید بزرگوار در اسفند سال گذشته در منطقه مهران تفحص و از روی پلاک شناسایی شد.

وی افزود: این شهید بزرگوار در زمان شهادت حدود ۱۴ سال سن داشت.

معاون حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیکر پاک و مطهر این شهید امروز برای وداع در پادگان شهید عامری، حوزه علمیه خوهران و برادران زاهدان تشییع و بعد از برگزاری مراسم شب وداع در مسجد علی بن ابیطالب(ع) این شهر فردا عازم خاش خواهدشد.

باقری افزود: پیکر مطهر این شهید بعد از تشییع در شهرستان های خاش و ایرانشهر روز پنجشنبه همزمان با اربعین حسینی در زادگاهش بزمان تشییع و کنار مزاری شهدای گمنام این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

معاون حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان گفت: این استان مفتخر به میزبانی از پیکر مطهر ۱۵۴ شهید گمنام در مناطق مختلف است.

باقری ادامه داد: این شهدای بزرگوار در ۵۲ نقطه سیستان و بلوچستان به خاک سپرده شده اند.
وی افزود: بیشتر این شهدا جوان هستند که در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس همچون طلائیه، فاو، شلمچه و جزایر مجنون به شهادت رسیده اند.

معاون حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان بیان کرد: انس و الفت مردم با شهدا، جریان سازی معنوی و ایجاد بستر مناسب برای گرامیداشت مقام شهدا و گسترش معارف دفاع مقدس از مهمترین برکات خاکسپاری شهدای گمنام در نقاط مختلف این استان است.
وی افزود: با گذشت سال ها از پایان دوران دفاع مقدس هنوز مردم مشتاقانه و باشکوه در مراسم تشییع شهدا حضور می یابند که علت این حضور انتقال نسل به نسل ارزش های دفاع مقدس است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: