به گزارش خبرگزاری برنا ، زینی وند گفت: در مجموعه سازمان بیمه سلامت ایران و بیمه سلامت استان کارهای خوبی درخور شأن مردم در حال انجام می باشد و بیمه سلامت استان یکی از دستگاههای خوب در استان می باشد که توانسته در سال ۹۸ رتبه برتر از جشنواره شهید رجایی را کسب نماید.

وی افزود: هر اداره ای که مدیر لایق ،شایسته و بادانش داشته باشد کارها را به خوبی به پیش می برد و خدمات هم در جهت خدمت به مردم و تسهیل خدمات به مردم پیشرفت خوبی خواهند داشت.

وی تصریح کرد: دولت کارهای خوبی در حوزه خدمات الکترونیک ارائه کرده و دولت الکترونیک یک انقلابی در نظام اداری ایجاد کرده است که نمونه آن بحث الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت است که تاکنون پیشرفت خوبی داشته است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: اگر طرح تحول در کشور اجرا نمی‌شد مردم هم دچار هزینه‌های  کمرشکن بودند ولی با اجرای این طرح و کاهش هزینه های درمانی اکنون مردم آرامش خاطر پیدا نموده اند.

زینی وند در پایان گفت: اگر دهک بندی به صورت شفاف صورت پذیرد می‌تواند مشکلات بیمه شدگان را کاهش دهدکه می طلبد وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی نگاه ویژه ای به دهک بندی داشته باشد.

دراین دیدار مدیر کل بیمه سلامت استان نیز به ارائه گزارشی از فعالیتهای بیمه سلامت در استان پرداخت و اظهار داشت: اولویت دولت، سلامت و خدمت به مردم و تسریع وتسهیل امورات سلامت مردم می‌باشد.

عباسی گفت: بیش از یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۶۵۷ نفر در استان در پنج صندوق کارکنان دولت ، سایر اقشار، روستاییان و عشایر، بیمه سلامت همگانی و ایرانیان و مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند و از خدمات نظام سلامت در مراکز درمانی بهره مند می باشند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به برنامه ارزیابی وسع در استان پرداخت و افزود :با توجه به دهک بندی بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی وروستائیان وعشایر عزیز و پیگیری انجام شده در وضعیت کرونا نیازمند به کمک بیشتر جهت تمدید دفاتر این بیمه شدگان عزیز می باشدکه بیمه شدگان مشکل پرداخت حق سرانه بیمه را نداشته باشند.

وی اظهارکرد:هزینه بیماران بستری کرونایی چنانچه شش روز در بخش بستری باشند بین ۵ الی ۶ میلیون تومان باید بپردازند که بیمه سلامت  ۹۰ درصد هزینه درمان بیماران کرونایی را پرداخت می نماید.

عباسی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک یکی از اولویت‌های مهم سازمان بیمه سلامت می باشد که بیمه شدگان می توانند با کد ملی تمامی خدمات را در مطب پزشکان، داروخانه‌ها، رادیولوژی و سونوگرافی دریافت نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: