به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار احمد طاهری اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "ایرانشهر" و "میرجاوه" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال 2 محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه ظهر دیروز مأموران انتظامی شهرستان میرجاوه در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه وانت تویوتا، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در مسیر "ریگ ملک" به سمت" لادیز" بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: طی این عملیات و در بازرسی از خودروی توقیف شده از قاچاقچیان مقدار 300 کیلو گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله 2 دستگاه خودروی پژو 405 حوالی روستای "دامن" این شهرستان در حال انتقال مقادیر قابل توجه مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، با رها کردن خودروها و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات، جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با عکس العملی سریع 2 نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودروهای توقیفی از آنها مقدار 929 کیلو و 900 گرم مواد افیونی را شامل 682کیلو و 300گرم تریاک و 244 کیلو و 500 گرم حشیش و3 کیلو 100 گرم هروئین کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در نتیجه انهدام هر 2 تیم این باند سازمان یافته، در مجموع یک تن و 229 کیلو و 900گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق مواد مخدر استان حضور فعال دارد و در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: