به گزارش خبرگزاری برنا ،  ابوذر کوثری در نشست با خانه احزاب سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر نقش و جایگاه احزاب در توسعه همه‌جانبه استان؛ هدف از برگزاری نشست را پیگیری مشکلات داخلی خانه احزاب از لحاظ تامین حداقل امکانات و تجهیزات، کمک به تامین هزینه‌های جاری و بروزرسانی مجوزها و رفع اشکالات فعالیت قانونی و انطباق فعالیت احزاب با قانون جدید ابلاغی از وزارت کشور اعلام کرد.

وی با تاکید بر لزوم نگاه واقع بینانه به مسائل سیستان و بلوچستان و لزوم درک متقابل از مشکلات، هم از سوی احزاب و هم از سوی دولت هدف از این کار را در راستای تقویت حکمرانی مطلوب عنوان کرد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان  افزود: تجربه حاصل از این همکاری می‌تواند ضمن کارآمد کردن تصمیمات دستگاه‌های اجرایی، به درگیر کردن بیشتر نمایندگان احزاب با مشکلات بعضا پیچیده انجامیده و نگاه واقع گرایانه و مطالبه‌گری منطقی را در بین احزاب تقویت کند. 
وی بیان کرد: احزاب حسب اساسنامه و فلسفه وجودی لزوما باید در چارچوب اهداف و منافع ملی عمل کرده و از تقلیل گرایی قومی یا مذهبی پرهیز کنند.
کوثری ادامه داد: تقویت وحدت و برادری و انسجام اجتماعی بویژه در سیستان و بلوچستان باید سرلوحه کار همه ارکان دولت، حاکمیت، احزاب، تشکل‌ها و سایر نهادهای غیردولتی باشد.
وی تصریح کرد: نشست‌های مشترک به صورت مرتب بین خانه احزاب و معاونت سیاسی برگزار شود تا با نگاه واقع‌بینانه به اهداف مندرج در اساسنامه که همان تقویت نقش‌آفرینی احزاب بوده و به نفع دولت نیز هست دست پیدا کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: