به گزارش خبرگزاری برنا ، شانزدهم مردادماه سال 1386 در پی اختلاف قبلی و قتل جوان زاهدانی به وسیله ضربات چاقو توسط فردی ناشناس و متواری شدن وی پس از ارتکاب جرم،کاراگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان، از همان ساعات اولیه اعلام خبر، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار می‌دهند.

با پیگیری‌های مستمر و شبانه‌روزی پلیس و اینکه متهم به قتل مرتبا خود را از دید ماموران مخفی و دائما محل اختفای خود را تغییر می‌داد، در نهایت وی در تاریخ بیستم اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از 14 سال فرار از دست قانون و پلیس، شناسایی و دستگیر می‌شود.

بر این اساس، خانواده مقتول پس از شنیدن خبر دستگیری قاتل فرزندشان، با حضور در پلیس آگاهی استان و ابراز خرسندی از پیگیری فرماندهی انتظامی استان و تلاش کاراگاهان پلیس آگاهی در شناسایی و دستگیری مجرم پس از 14 سال فرار قدردانی می‌کنند.

سرهنگ ملاشاهی در این رابطه  اظهار داشت: کارآگاهان پلیس تمام تلاش خود را برای شناسایی هویت مقتول و مخفیگاه وی بکار گرفتند و تا لحظه کشف پرونده دست از تلاش بر نداشته، تا اینکه موفق شدند پس از 14 سال پیگیری مستمر در نهایت قاتل متواری را شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کنند. متهم بر سر یکسری اختلافات قبلی اقدام به  قتل این جوان کرده بود که در نهایت دستگیر و تسلیم قانون می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مردم شریف استان وظیفه‌ای است که بر ما نهاده شده و صمیمانه به آن افتخار می‌کنیم، به مجرمان جرائم خشن هشدار داد؛ مراقب رفتارهای مجرمانه خود باشند، چنانچه دست از فعالیت‌های مجرمانه خود بر ندارند و بخواهند با اقدامات خود آسایش و امنیت مردم را بر هم زنند مطمئن باشند با برخورد قاطع و سخت دستگاه قضائی و پلیس روبرو می‌شوند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: