به گزارش خبرگزاری برنا ، ادهم کرد ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) وآغاز هفته ازدواج در گفتگو با خبرنگار برنا، اظهار کرد: برنامه های هفته ازدواج  امسال از ۲۱ تا ۲۷ تیرماه  برگزار می شود  که  وزارت ورزش وجوانان نیز در این هفته یک روزشمار را با عناوین مختلف برای اجرای برنامه های این هفته  تعیین کرده است .

وی با تشریح برنامه های هفته ازدواج 1400در استان،افزود: بحث فضاسازی محیطی ،نصب پوستر و بنر ، استفاده از رسانه ملی ،زیرنویس ها و تهیه وتولید کلیپ  با محتواهای مختلف براساس عناوین هفته ازدواج ،درج عناوین روزهای هفته در پورتال های اداره کل وبقیه رسانه ها و دستگاه های اداری  واعلام آنها به صورت مکتوب و همچنین پخش پیام های فرهنگی وانگیزشی با موضوع ازدواج درتابلو های الکترونیک سطح شهر ازجمله برنامه های هفته ازدواج در استان است که اجرا خواهند شد.

کرد از برگزاری سومین پویش ملی ازدواج جوانان با همراهی خیران در سال 1400 و پویش های مختلف با هدف ترویج ازدواج آسان با همراهی خیرین در سال جاری خبر داد و افزود : جلب مشارکت‌های خیرین و فعالین امر ازدواج و بسیج کلیه ظرفیت‌ها و امکانات به منظور تهیه اقلام ضروری جهیزیه و ملزومات ازدواج است که با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و ارائه تولید محتوای آموزشی، فرهنگی و اثر بخش در فضای مجازی به همت سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود.

وی حمایت از کمپین‌های رسانه‌های فرهنگ ساز، معرفی الگو‌های ازدواج ساده که بدون برگزاری مراسم زندگی خود را آغاز کرده اند، برگزاری مشاوره رایگان با تلاش مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده و همچنین سایر مراکز فعال در سطح شهرستان ها، برگزاری رایگان کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های آموزشی برای جوانان به همت سازمان‌های مردم نهاد را برخی از برنامه های هفته ازدواج در استان سیستان و بلوچستان برشمرد.

وی تصریح نمود : تقدیر از زوجین جوان جامعه پزشکی استان ، تقدیر از مراکز مشاوره فعال ، تقدیر از روانشناسان فعال در کارگاه های آموزش خانواده و ازدواج ، تقدیر از زوجین موفق در سازمانهای مردم نهاد جوانان و ورزشکاران موفق ، تولید محتوای آموزشی و فرهنگ ساز در قالب های موشن گرافی ، فیلم کوتاه و .... ، برگزاری کارگاه های آموزش ازدواج و… در دستور کار برنامه های این هفته قرار دارد.

کرد بیان کرد :  معرفی آیین ها وسنت های ساده ازدواج در بین جوانان مختلف استان درسطح فضای مجازی نیز از برنامه هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: