افتتاح بیش از 80 زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت :بیش از 80 زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال تا شهریور ماه 1401 با حمایت های وزارت ورزش و جوانان در روستاهای سراسر استان افتتاح خواهد شد که در مجموع با 262 زمین چمن رکورد دار در کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ،  ادهم کرد با بیان اینکه گستره هر یک از این زمین‌های چمن مصنوعی یک‌هزار و 350 مترمربع است، اظهارداشت: تاکنون 182 زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستای های سراسر استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حمایت وزارت ورزش و جوانان، بیش از 80 زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال تا شهریور ماه 1401 به این آمار اضافه خواهد شد که در نوع خود رکوردار کشور هستیم.

کرد با اشاره به اهمیت خانه های ورزش روستایی نیز افزود: خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت : تاکنون 382 خانه ورزش روستایی در روستاهای سراسر استان راه اندازی شده و 22 مورد دیگر تا پایان سال تجهیز و به بهره برداری خواهد رسید.

 ادهم کرد افزود : هم اینک 137 سالن چندمنظوره ورزشی، 9 استادیوم فوتبال، 12 استخر شنا و 3 جاده سلامت در سیستان و بلوچستان موجود و در حال بهره‌برداری است.

 وی با اشاره به رشد سرانه فضای ورزشی نسبت به چند سال قبل گفت : برای توسعه فضای ورزشی در سیستان و بلوچستان و افزایش سرانه فضای ورزشی ساخت خانه کبدی و کشتی در زابل و سالن مهم و استراتژیک 4500 نفری در زاهدان و سالن چند منظوره ورزشی 2000 نفری چابهار شروع شده و تا شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی تاکید کرد: هم‌اینک هفت ورزشگاه فوتبال، 18 سالن چند منظوره ورزشی، یک استخر شنا، 2 جاده سلامت، 11سالن تخصصی شامل سالن کبدی 4500 نفری، کشتی زابل ، 2000 نفری چابهار، کشتی زاهدان، 17شهریور زاهدان و 6رشته ورزشی و همچنین 20 خانه جوان، پ5 گود زورخانه در سراسر استان در حال احداث است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌های سراسر استان بویژه مناطق بکر و سواحل زیبا در چابهار و کنارک نیاز به زمین‌های استاندار ورزش‌های ساحلی نیاز دارد تا قهرمان ملی کشف و شکوفا شوند.

 ادهم کرد اضافه کرد: جهش چشمگیر پروژه های حوزه ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با حمایت های وزارت ورزش و جوانان، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، استانداری، سازمان برنامه و بودجه، فرمانداران، و سایر مجموعه ها باعث شده تا فضاهای ورزشی قابل توجهی برای ورزشکاران و جوانان شمال تا جنوب استان فراهم شود.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیستان و بلوچستان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیستان و بلوچستان

  اخبار برگزیده