استاندار: بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان ۳۲ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان با ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۳۲ هزار نفر در این منطقه شغل ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، حسین مدرس خیابانی در کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: منطقه سیستان به لحاظ شرایط اقلیمی و تداوم خشکسالی در وضعیت بد اشتغال قرار دارد، زیرا بسیاری از شغل‌های ساکنان این منطقه شامل کشاورزی، دامپروری، صیادی و شغل‌های دیگر مرتبط با آب است.

وی خاطرنشان کرد: بسته اشتغال حوزه سیستان در انتهای سال گذشته تهیه و یک کار گروه فرعی نیز ذیل کارگروه اشتغال استان ویژه اشتغال این منطقه تشکیل شد، این بسته شامل ۱۳ رسته شغلی متناسب با اقلیم منطقه، کم آب‌بر و زودبازده است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حدود ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۳ رسته شغلی شامل صنایع‌دستی، پرورش دام، استخر ماهی، زنبورداری و صنایع خلاق… در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: امروز در این نشست این بسته را مرور کردیم و به تفکیک هر کدام از دستگاه‌ها، مأموریتی مشخص برای ایجاد شغل تدوین شد.

مدرس خیابانی گفت: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان، کمیته امداد امام خمینی (ره) بخش عمده‌ای از این اعتبارات و تسهیلات ارزان قیمت ایجاد اشتغال با نرخ چهار درصد را به عهده گرفته است.

وی افزود: در بسته پیشنهادی اشتغال منطقه سیستان تفکیک شهرستانی این مشاغل در منطقه مورد نظر مشخص و برش‌های ماهانه برای ایجاد اشتغال تعریف شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: امیدواریم که به واسطه بسته اشتغال منطقه سیستان، اشتغال قابل توجهی در این حوزه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: با این بسته اشتغال امید می‌رود به ماندگاری مردم در این منطقه، کمک شود.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار سیستان و بلوچستان

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار سیستان و بلوچستان

  اخبار برگزیده