افزایش ٩٠ درصدی جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری سیستان و بلوچستان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ٣ میلیون و ۶٠٠ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری صنعتی استان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، غلامرضا سرگزی در جلسه بررسی وضعیت تولیدات مرغ در مرغداری‌های سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود ٣ میلیون و ۶٠٠ هزار قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صنعتی استان انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان افزود: با این میزان جوجه ریزی طی سال جاری حدود ۵ هزار و ٩۵٠ تن گوشت مرغ در سیستان وبلوچستان تولید می‌شود.

این مسؤول میزان جوجه ریزی مدت مشابه سال قبل را یک میلیون و ٩٠٠ هزار اعلام کرد و افزود: خوشبختانه با جوجه ریزی ٣ میلیون و ۶٠٠ هزار تایی در سال ١۴٠١، رشد ٩٠ درصدی را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون برای تحقق خودکفایی استان به تولید گوشت مرغ،  احداث واحدهای صنعتی جدید به ظرفیت ٨ میلیون و ۶٠٠ هزار قطعه در هردوره،  معادل ۴٣٠  واحد مرغداری  ٢٠ هزار قطعه ای با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار میلیارد تومان در حال اجراست.

انتهای پیام

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیستان و بلوچستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیستان و بلوچستان

    اخبار برگزیده