ضرغامی : کوه‌های مینیاتوری چابهار یک اکوتوریسم فوق‌العاده است

ضرغامی : کوه‌های مینیاتوری چابهار یک اکوتوریسم فوق‌العاده است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: کوه‌های مینیاتوری چابهار یک اکوتوریسم فوق‌العاده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، سید عزت‌الله ضرغامی در بازدید از کوه‌های مینیاتوری چابهار اظهار کرد: یکی از مزیت‌های کم نظیر استان سیستان و بلوچستان، سواحل مکران و چابهار کوه‌های مریخی و مینیاتوری است که یک اکوتوریسم فوق‌العاده است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: پروژه‌هایی برای این منطقه تعریف شده و با کمک و پشتیبانی وزارت برخی زیرساخت‌ها طراحی می‌شود و موقعیت‌های گردشگری خوبی برای اینجا فراهم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ساحل این منطقه از زیباترین سواحل دنیاست و در کنار کوه‌های مینیاتوری یک ظرفیت‌ ارزشمند است که امیدواریم در آینده به یک مکان بزرگ گردشگری تبدیل شود.

همچنین ضرغامی در بازدید از اسکله شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: سواحل مکران ظرفیت بسیار بالایی دارد از همین رو باید تدارک حضور گردشگران در این منطقه فراهم شود.

وی افزود: تامین سوخت یارانه‌ای کشتی‌های مسافربری در هیات دولت مطرح شده و متقاضیان باید از طریق سامانه ثبت نام کنند و همچنین هزینه افرادی که بدون یارانه سوخت استفاده کرده بودند؛ نیز برگردانده شود.

ضرغامی در سفر به چابهار از ظرفیت های گردشگری و تفریحی، ترمینال مسافربری دریایی بندر، نوار ساحلی رمین به گواتر، کوه‌های مریخی و مینیاتوری و مجتمع گردشگری اقیانوس آبی بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات حوزه گردشگری را بررسی کرد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیستان و بلوچستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیستان و بلوچستان

    اخبار برگزیده