آزمایشگاه پاتوبیولوژی در چابهار افتتاح شد

آزمایشگاه پاتوبیولوژی در چابهار افتتاح شد

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه چابهار از افتتاح آزمایشگاه پاتوبیولوژی این شهر با سرمایه گذاری یک پزشک بومی خبر داد و گفت: همزمان با فعالیت این آزمایشگاه از این پس دسترسی مردم مناطق گلشهر، زیباشهر، کمب و سایر شهرستان ها همجوار تسهیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، دادکریم بلوچ با اشاره به افزایش روزافزون جمعیت چابهار، اظهار کرد: با توجه به این موضوع ضرورت دارد بخش خصوصی و مجموعه افراد محلی به حوزه بهداشت و درمان و سایر بخش ها کمک کنند تا بتوانیم شاخص های بهداشتی منطقه را بالا ببریم.

وی تصریح کرد: با افتتاح این آزمایشگاه و در فاز نخست آن خوشبختانه فرصت شغلی برای جوانان منطقه نیز فراهم می شود.

دکتر نورافروز کشکوری از پزشکان بومی چابهار و سرمایه گذار آزمایشگاه پاتوبیولوژی نیز در این رابطه خاطرنشان کرد: مکان این آزمایشگاه به گونه ای انتخاب شده تا کمترین بار ترافیکی شهر را برای مراجعه کنندگان داشته باشد و دسترسی آن نیز برای شهروندان به راحتی صورت پذیرد.

به گفته وی، این آزمایشگاه با داشتن مجهزترین و به روزترین امکانات و با انجام تست هایی در حد استاندارهای جهانی خدمات خود را به مردم منطقه ارایه می دهد.

دکتر کشکوری ادامه داد: در این آزمایشگاه همچنین آزمایش هایی از قبیل پاتولوژی، بیوشیمی، سیتولوژی، هموتولوژی، میکروبولوژی، هورمونی و سایر آزمایشات تشخیصی انجام می‌شود.

برای تجهیز و بهره برداری از آزمایشگاه پاتوبیولوژی چابهار ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار سیستان و بلوچستان

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار سیستان و بلوچستان

    اخبار برگزیده