به گزارش خبرگزاری برنا ، اصغر قورزهی اظهار داشت: مسابقات دادرس شاخه ی دانش آموزی در حوزه جوانان طی ۲ روز در شهرستان زاهدان برگزار شد که در این راستا ۲ تیم اعزامی شهرستان زابل در قالب خواهران و برادران مقام سوم را کسب کردند.

وی افزود: در بخش خواهران تیم های ایرانشهر، خاش و زابل و در بخش برادران نیز تیم های زاهدان، خاش و زابل مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل تصریح کرد: به منظور همانند سازی قشر دانش آموز در زمینه امدادرسانی و کمک های اولیه طرح دادرس با موضوع طرح توانمندی دانش آموزان در مواقع سخت در طول سال تحصیلی اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: دادرس مخفف دانش آموزان اماده در روزهای سخت است که اعضای شرکت کننده در این مسابقات دانش آموزان مقطع هشتم متوسطه اول در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به رقابت به یکدیگر می پردازند.

قورزهی بیان داشت: این تیم ها که هرکدام درقالب ۱۴ نفر در مسابقات استانی حضور داشتند براساس آیتم های، پناه گیری و تخیله اضطراری، کنترل و ارزیابی احیای قلبی و ریوی، پانسمان و بانداژ، حمل مصدوم بابلک برد روی دست، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم گروهی، اسکان اضطراری و اطفاءحریق با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل با عنوان اینکه، برگزاری اردو و دوست یابی در چنین سنینی از اهداف این طرح به شمار می رود ابراز داشت: این مسابقات جهت افزایش انگیزه و محک زدن بنیه ی علمی در زمینه امداد و نجات برگزار می شود تا بتوانند در سنین بالاتر و در سطوح بالاتر یاد گرفته تا به هدف کاهش تلفات در زمان حوادث دست یافت.

منبع : اوشیدا