به گزارش خبرگزاری برنا ، طاهره هامون نورد اظهار داشت: در طی هفت ماه گذشته، از لحاظ ارزش صادرات کالا در گمرکات سیستان و بلوچستان با ۶ درصد و واردات نیز با پنج درصد افزایش مواجه بوده است.

وی با عنوان اینکه، در طی مدت مذکور، میزان صادرات به وزن ۹۲۶ هزار و ۴۲ تن و به ارزش ۲۷۶ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۹۰۵ دلار رسیده است ادامه داد: در هفت ماهه ی ابتدایی سال جاری به وزن ۲۰۷ هزارو ۲۲۶ تن و ارزش ۴۰۵ میلیون ۶۳۰ هزار و ۲۲۷ دلار کالا وارد شده است.

هامون نورد اقلام عمده ی صادراتی را مصالح ساختمانی (سیمان)، قیر، تخم گشنیز، سیب درختی و محصولات شیمیایی و وسایل صنعتی عنوان کرد و اضافه کرد: برنج خوراکی، تخم کنجد، دام، نخود، پارچه، لوازم یدکی خودرو، کالاهای صنعتی و خانگی عمده اقلام وارداتی در سیستان و بلوچستان بوده است.

وی از خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: گمرکات سیستان و بلوچستان در طی مدت مذکور به تعداد ۳۳۴ هزار و224نفر مسافر خدمات گمرکی ارائه داده است.

هامون نورد در پایان اظهار داشت: مسافران از گمرکات میلک، میرجاوه، فرودگاه زاهدان و فرودگاه چابهار تردد کرده و از خدمات گمرکات سیستان و.بلوچستان بهره مند شده اند.