به گزارش خبرگزاری برنا ، این نمایشگاه 10 لغایت 13 آبان ماه جاری با هدف تعامل تخصصی میان شرکت‌های ایرانی و خارجی با حمایت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سازمان منطقه آزاد کیش، به ویژه سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، سازمان میراث فرهنگی، بیمه مرکزی ایران و دیگر نهادهای اقتصادی و مالی و همچنین صدها بنگاه اقتصادی داخلی و خارجی در جزیره کیش برگزار گردید که گروههای سرمایه گذاری در مدت برگزاری از غرفه سازمان بازدید کردند.

برپایه این گزارش سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بازدید از غرفه منطقه آزاد چابهار برای سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی از جمله فرودگاه، راه آهن، توسعه بندر، نیروگاه و آب شیرین کن ابراز تمایل کردند.

این گزارش می افزاید: احداث واحد تولید دارو و تجهیزات پزشکی و نیز احداث خط آهن شرق، ساخت راههای مواصلاتی، خط انتقال و ایستگاه گاز از دیگر موضوعات مورد علاقه جهت سرمایه گذاری بود.

شایان ذکر است علاوه بر نمایشگاه "همایش سرمایه گذاری و توسعه ایران، رویکرد جدید" در محل سالن همایش های بین المللی کیش و پنل های تخصصی با موضوع تسهیلات قانونی و مزایای سرمایه گذاری در ایران به ویژه در دوران پسابرجام برگزار گردید.