به گزارش خبرگزاری برنا ،علیرضا کلانتری اظهار داشت : گروه مشارکت های اجتماعی اولین گروهی است که در حوزه ورزش و جوانان فعالیت خود را با ایجاد موسسات مردم نهاد آغاز کرده است.

وی افزود:سمن ها در حوزه ی هنری، زیست محیطی، معماری، شهرسازی، مهدویت، ورزش، نشاط و شادابی، تاریخ، گردشگری، تغییر سبک زندگی، آسیب های اجتماعی، فناوری اطلاعات،فضای مجازی، کارآفرینی، علمی، پژوهشی و رسانه ای می توانند دارای مجوز باشند.

وی اظهار کرد:توسعه کشورها به واسطه مشارکتهای اجتماعی است که در یک جامعه صورت می گیرد بنابراین باید تلاش کرد که گروه مشارکت اجتماعی به بهترین نحو در جامعه فعالیت کند.

وی یکی از گروههای دیگر را که در حال فعالیت است را گروه ساماندهی جوانان عنوان کرد و گفت: وظیفه ی این گروه تشکیل ستادهای ساماندهی استان و شهرستان و کمیته تخصصی که در هر بخشی باید تشکیل شود،می باشد.

وی خاطر نشان کرد: تمام سعی و تلاش اداره ورزش و جوانان تشکیل ستادهایی است که دارای محتوا و کیفیت و دارای خروجی مشخصی باشند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در ماده 41 قانون توسعه پنجم تمامی دستگاه های اجرایی موظف هستند که در حوزه جوانان، ردیف اعتباری داشته باشند ولی متاسفانه تاکنون هیچ دستگاه اجرایی اقدام به این کار نکرده است.

وی گفت:اداره کل ورزش و جوانان متولی جوانان نیست بلکه وظیفه حمایت هدایت،نظارت بر فعالیت دستگاههای اجرایی در حوزه ی جوانان را بر عهده دارد.

کلانتری نقش رسانه ها را برای موفقیت یک جامعه اثر گذار دانست و یادآور شد:نگاه رسانه باید یک نگاه کیفی باشد و ایجاد چالش باعث دور شدن از روال کار و عقب ماندن جامعه از پیشرفت می شود.

وی بیان کرد: عدم برنامه ریزی درست در حوزه ورزش سبب هدر رفتن هزینه می شود که باید در این راستا باید با برنامه پیش رفت.

وی در پایان گفت: منظور از ورزش مدال آوردن و قهرمان شدن نیست بلکه ورزش می تواند در توسعه اقتصادی منطقه،تقویت هویت و گردشگری جامعه موثر باشد.