به گزارش خبرگزاری برنا ، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید باند دوم فرودگاه زاهدان گفت: بهره‌برداری از پروژه احداث باند دوم فرودگاه بین‌المللی زاهدان که با سرعت بالایی پیش رفته و در مراحل پایانی قرار دارد، این فرودگاه را به یک فرودگاه معتبر تبدیل می‌کند.

هاشمی  با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان طولانی‌ترین خط پروازی کشور دارد، گفت: بهره‌برداری از باند دوم فرودگاه زاهدان پایداری پروازها را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه نیازی به استقرار نیروی مرزبانی در محیط فرودگاه نیست، اضافه کرد: روشنایی باند دوم فرودگاه باید با پیگیری ویژه و در اسرع وقت انجام شود.

وی تاکید کرد: مسئولان و رسانه ها موظف هستند از تمامی امکانات لازم برای شناساندن این باند بعنوان یک فرودگاه معتبر بین راهی برخوردار از کلیه امکانات لازم، استفاده کنند.

خانجانی فرماندار زاهدان نیز در جریان این بازدید  گفت: افزایش ایمنی پروازها و ظرفیت هواپیماهای پهن پیکر، کاهش تاخیرات پرواز و ارائه خدمات به پروازهای عبوری از مهمترین ویژگی‌های توسعه زیرساخت باند دوم فرودگاه بین‌المللی زاهدان است.

مجتبی خانجانی ادامه داد: فرمانداری در زمینه رفع تعارضات این باند با انجام پروژه مذکور تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم را انجام داده و با وجود آنکه مقداری از زمین‌های باند دوم فرودگاه دارای ایراداتی بود اما امروز با تلاش شبانه‌روزی توانستیم این مشکل را هم حل کنیم و شاهد تکمیل باند دوم فرودگاه زاهدان باشیم. این باند ظرفیت آن را دارد که به سمت اقتصادی شدن پیش برود و فرودگاه زاهدان را در سطح فرودگاه‌های کشور مطرح کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: