به گزارش خبرگزاری برنا ، استان سیستان و بلوچستان مناطق گردشگری و بکری بسیار زیادی دارد که نه تنها برای بسیاری از مردم کشور بلکه برای مردم خود این استان ناشناخته است. مناطق گردشگری که در صورت توجه و رسیدگی می تواند قطب گردشگری منطقه و حتی کشور باشد.

دلگان یکی از مناطق جنوب غربی سیستان و بلوچستان است که مناظر گردشگری بکر و ناشناخته ای بسیار زیادی دارد، یکی از این مناظر تالاب زهکلی(زهکولی) مند بالا جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان است، تالابی که هر چهار فصل سال آب دارد.

1535289

عبداللهی یکی از اهالی مند بالا جلگه چاه هاشم شهرستان با اشاره به اینکه تالاب زهکلی یکی از منحصر به فردترین تالاب های ایران است، اظهار کرد: این تالاب که در وسط نخلستان مند بالا قرار دارد حتی برای بسیاری از مردم این منطقه و مسئولان ناشناخته است.

وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر که بارندگی زیادی در این منطقه نبوده است، تالاب زهکلی آب داشته است، افزود: این تالاب محل زندگی پرندگان و انواع موجودات آبی است.

عبداللهی با اشاره به اینکه در صورتی که تالاب زهکلی معرفی شود، می تواند گردشگران بسیار زیادی به این منطقه جذب کند، اضافه کرد: این امر موجب رونق اقتصادی و گردشگری شهرستان دلگان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آب این تالاب از زه سفره های زیرزمینی است، خاطرنشان کرد: مناطق و مناظر گردشگری بسیاری در این منطقه وجود دارد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: