به گزارش خبرگزاری برنا ، مجمع سالیانه هیات فوتبال استان سیستان و بلوچستان، با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور در سالن جلسات موزه منطقه ای کشور برگزار شد.

علیرضا جلالزایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: اداره کل میراث استان با حضور نیروهای خوبی که دارد می‌تواند در بحث ورزش همگام اداره کل ورزش استان باشد و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند وهمکاری‌های لازم را خواهد داشت.

 رئیس هیات فوتبال سیستان و بلوچستان گفت: آموزش در سیستان و بلوچستان کاملا رایگان است و در بحث ورودی بازیکنان فوتبال استان هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کند و این نشان دهنده دیدگاه بلند فدراسیون به این استان است

سید سعید سیدالحسینی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی نیز گفت: برگزاری اولین کمیته مربیگری سطح b، برگزاری دوره‌های دانش افزایی در استان به میزبانی زاهدان، برگزاری دوره آموزشی سطح c در استان، برگزاری کلاس سطح یک فوتسال در نقطه صفر مرزی، برگزاری طرح های استعدادیابی 

برگزاری جشنواره های فوتبال مدارس استان انتخابی تیم ملی زیر 14 سال کشور در زاهدان در شهریور سال 96 ، برگزاری مسابقات منظم در همه رده‌های سنی و لیگ استان، کلاس داوری درجه 3 کشور ویژه بانوان در زاهدان ، برگزاری کلاس ارتقای داوری درجه 3 به دو از مهمترین اقدامات آموزشی این هیئت در استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه کمیته فوتسال استان یکی از بهترین کمیته‌ها است گفت: فعالیت فوتبال ساحلی در پنج شهر، دعوت 4 بازیکن فوتبال ساحلی استان به تیم ملی  از دیگر اقدامات بوده در واقع  استعدادهای زیادی در همه رده‌های سنی در استان وجود دارد که باید توجه شود.

 رئیس هیات فوتبال سیستان و بلوچستان ادامه داد: کمیته بانوان نیز با تمام تلاشی که شده در حد برگزاری فستیوالها و تمرینات منظم و اعزام به مسابقات فعالیت داشته است.

 سیدالحسینی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان عقب افتادگی تاریخی وجود دارد که باید بیشتر از استانهای دیگر مورد توجه قرار گیرد در سال 95 و 96 حتی یک ریال از اداره ورزش و جوانان دریافتی نداشته و هیات فوتبال روی پای خودش ایستاده است.