به گزارش خبرگزاری برنا ، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه شهرستان زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه، ۲۲ تیرماه، گفت: توطئه‌های حکومت امریکا برای از پا درآوردن نظام اسلامی، مسأله تازه‌ای نیست، اما در هر دوره‌ای، شکل خاص خود را داشته است.

وی اظهار کرد: در طول ۴۰ سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، امریکایی‌ها همیشه حرف از تحریم اقتصادی زده و تهدید به حمله نظامی کرده‌اند، اما در همه موارد، مقابل اراده ملت تسلیم شده‌اند؛ امروز نیز انشاء‌الله چنین خواهد شد.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امروز دشمن علاوه بر تحریم و تهدید، سعی در ایجاد ناامیدی و متصور کردن فضایی مبهم از آینده ایران اسلامی است، بنابراین هر کس به این فضای ناامیدی دامن بزند، در میدان دشمن بازی کرده است.

وی بیان کرد: دشمن با فشار روانی بر مردم ما می‌خواهد در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای، مردم را ناامید کند، می‌خواهند در بین مردم و نظام شکاف ایجاد کنند، میان ملت و مسئولان فاصله بیاندازد.

آیت‌الله سلیمانی افزود: در چنین شرایطی، امید آفرینی، مقابله با ناامیدی، ترسیم چشم انداز مثبت و امیدبخش از جمله مهمترین وظایف دولتمردان است؛ علاوه بر آن، باید با ایجاد تحول در نظام مدیریت، موانع پیشرفت اقتصادی را از میان بردارند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی امروز در رده ۱۲ کشور سازنده ماهواره فضایی قرار دارد، بیان کرد: تاریخ ثابت کرده است که هرجا خود را جدی گرفتیم و بر نیروها و ظرفیت داخلی تکیه زدیم، موفق شدیم.

نماینده ولی فقیه در استان با تبریک میلاد حضرت معصومه(س) اظهار کرد: حضرت معصومه(س) اسوه ولایت‌مداری بودند؛ این بانوی بزرگوار نقش مهمی در هدایت دینی و سیاسی جامعه داشتند.

آیت‌الله سلیمانی با بیان اینکه روز ولادت حضرت معصومه(س) در تقویم ایران، روز دختر نامگذاری شده است، افزود: امیدواریم دخترانی به مثل فاطمه معصومه (س) در این سرزمین تربیت شوند و رشد کنند.