به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار محمد قنبری از کشف بیش از 3 میلیون و 950 هزار لیتر سوخت قاچاق در طول چهارماه گذشته توسط یگان های عملیاتی پلیس خبرداد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان درتشریح این خبر اظهار کرد: معضل قاچاق سوخت یکی از مسائل مبتلا به استان است که برای حل آن باید همه دستگاه ها و آحاد مردم مشارکت کنند.

وی بیان کرد: مقدارسهمیه سوختی که برای مصرف استان در نظرگرفته شده است باید در چرخه صحیح توزیع و مصرف قرارگیرد تا دیگر شاهد صف های طویل سوخت نباشیم.

این مقام انتظامی ابراز کرد: در طول 4ماه گذشته با تلاش شبانه روزی مأموران انتظامی استان 3میلیون و 953هزار و 900 لیتر انواع سوخت قاچاق کشف شده است.

وی گفت: فرماندهی انتظامی استان برای حل معضل سوخت طرح فراگیری را آماده کرده که درآن نقش سایر دستگاه ها نیزدیده شده است و به زودی ارائه می شود.

این مقام انتظامی تأکید کرد: پلیس برای برقراری امنیت اقتصادی دوشادوش سایردستگاه ها و مردم با تمام قوا تلاش می کند و از طرح ها و راهکارهای خلاقانه آنها استقبال می کند وبرای هم افزایی در این حوزه آمادگی کامل دارد.

کشف مقدار 13 تن ماهی قاچاق در بازرسی از یک دستگاه تریلی

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان همچنین از کشف مقدار 13 تن ماهی قاچاق در بازرسی از یک دستگاه تریلی به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون ریال خبر داد.

وی گفت: ساعت 10:00 صبح روز گذشته ماموران ایستگاه بازرسی شهید "یداللهی" هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور "چابهار" –"سرباز" به یک دستگاه کامیون یخچالدار مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: ماموران این فرماندهی پس از بررسی مدارک بار و مدارک راننده خودرو در بازرسی از آن مقدار 13 تن ماهی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز گمرگی و بهداشتی از نوع کپور ،کد ، شوریده ،ماهی تن و شیر کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ارزش این محموله یک میلیارد و 300 هزار ریال ریال برآورد شده که در این رابطه خودرو تریلی توقیف و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.