به گزارش خبرگزاری برنا ، ابراهیم ملاشاهی اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت به عنف خودرو از شهروندان، دستگیری سارقان و کشف خودروهای مسروقه به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: سارقان مذکور با عنوان مسافر، خودرو را دربست کرده و با کشاندن راننده به نقاط کور، کم رفت وآمد و حاشیه شهر با توسل به زور و یا خوراندن آبمیوه مسموم و بیهوش کردن راننده اقدام به سرقت خودرو می کردند و از محل متواری می شدند.

این مقام انتظامی افزود: این سارقان خودروهای سرقتی را با شیوه های خاص از جمله جعل پلاک به شهرستان های همجوار منتقل می کردند و زیر قیمت واقعی به فروش می رساندند.

ملاشاهی بیان کرد: با تشکیل تیم ویژه تحقیقاتی، سرنخ های موجود بررسی و با بهره گیری از منابع اطلاعاتی فعال و تبادل اطلاعات لازم در این خصوص، مشخصات سارقان احتمالی به دست آمد و در اختیار عوامل گشت پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با هدایت های عملیاتی انجام شده مأموران پاسگاه انتظامی تردست به 2 نفر متهم در حاشیه شهر در حالی که یک دستگاه خودروی تاکسی را دربست کرده بودند مظنون شده که پس از متوقف کردن خودرو با توجه به حرکات مشکوک این دونفر، در بازدید از وسایل همراه آنها، یک عدد چماق، چسب پهن و طناب کشف شد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اقلام کشف شده ظن مأموران بر اینکه این دونفر از سارقان زورگیر هستند قوت گرفت که پس از تحقیقات اولیه مشخص شد که افراد مذکور دارای سابقه کیفری نیز هستند.

ملاشاهی ابراز کرد: متهمان ابتدا با اظهارات ضد و نقیض، منکر هرگونه جرم ارتکابی شدند اما با توجه به تحقیقات صورت گرفته و اسناد و مدارک موجود در بازجویی های فنی و تخصصی به ناچار لب به اعتراف گشودند و به 5 فقره سرقت خودرو اعتراف و 2 نفر دیگر از همدستان خود و 2 نفر مالخر را که از آشنایان متهمان بودند معرفی کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه متهمان خودروهای مسروقه را به شهرستان های همجوار از جمله نیک شهر انتقال داده بودند مأموران با اخذ نیابت قضایی به آن شهرستان عزیمت کرده و طی یک عملیات پلیسی یکی از مالخران را دستگیر و یک دستگاه خودروی پراید را نیز که توسط وی در منزلی مخفی شده بود کشف کردند.

ملاشاهی با بیان اینکه متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، افزود: دستگیری سایر متهمان و شناسایی مالباختگان در دستور کار مأموران قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: به رانندگان توصیه می شود به منظور پیشگیری از این گونه حوادث به هشدارهای پلیسی توجه و نسبت به نصب سیستم های ردیاب برروی خودروهای خود اقدام کنند.