به گزارش خبرگزاری برنا، سردار احمد طاهری گفت: یگان‌های عملیاتی شهرستان " ایرانشهر" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراوان یک باند بزرگ که به صورت مسلحانه و با استفاده از خودرو‌های تیزرو قصد جابه جایی محموله سنگین مواد افیونی از مناطق مرزی به عمق کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: تیم‌های اطلاعاتی پلیس با رصد مداوم تحرکات اعضای این باند مسلح، قاچاقچیان را در حال جابه جایی مواد مخدر با ۲ دستگاه پژو پارس و ۴۰۵ در محدوده ایرانشهر شناسایی کرده و تحت نظر قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: افسران زبده پلیس مبارزه با مواد مخدر به محض ورود خودرو پژو پارس به منزلی در عملیاتی منسجم با رعایت مسائل امنیتی در اقدامی ضربتی وارد عمل شده و ۲ سوداگر مرگ را دستگیر کردند.

به گفته وی در بازرسی از این منزل ۵۲۳ کیلوگرم تریاک، یک قبضه اسلحه کلاش و ۵۰ فشنگ جنگی کشف شد؛ در همین راستا تیمی دیگر از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر که همزمان پژو ۴۰۵ را تحت تعقیب قرار بوده پس از خارج شدن از شهر به راننده آن با علائم هشدار دهنده دستور ایست دادند که سرنشین خودرو به سمت عوامل انتظامی تیراندازی کرد.

سردار طاهری ادامه داد: در یک درگیری مسلحانه خودرو ۴۰۵ متوقف و در بازرسی از آن ۹۹۸ کیلوگرم تریاک و ۴۱ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش، یک قبضه اسلحه کلاش، ۴ تیغه خشاب و ۶۸ تیر جنگی کشف شد.

سردار طاهری به عملیات دیگر پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان سیب و سوران اشاره کرد و گفت: ظهر روز گذشته جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با شناسایی یک باند قاچاق مواد افیونی در روستای "سیب" با آنان درگیر شدند.

وی بیان کرد: در این عملیات که ساعتی طول کشید ۲ تن از سوداگران مرگ به هلاکت رسیدند و ستواندوم "مرتضی کارچانی" مجروح و پس از انتقال به بیمارستان رازی شهر سراوان به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف ۱۰۰ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک، ۲ قبضه سلاح کلاش، ۲ تیغه خشاب و مقادیری مهمات از ۲ خودرو قاچاقچیان در این عملیات خاطر نشان کرد: تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضا متواری این باند قاچاق ادامه دارد.