به گزارش خبرگزاری برنا ، کرد در این دیدار ضمن عرض تسلیت به مادر شهید، اظهار داشت: شهادت یک افتخار بزرگ است که نصیب هر انسانی نمی شود. حضرت علی (ع) وقتی که به شهادت رسید گفت من به خدای کعبه رستگار شدم.

وی ادامه داد: شهید «حبیب الله خوشایند» در سن 11 سالگی به مقام شهادت نائل گردیده این شهید ورزشکار از شهدای فوتبالیست است. بعنوان یک ورزشکار من خودم آرزوی دارم شهید شوم. چون شهیدان و خانواده معظم آنان را دوست دارم.
مادر شهید والا مقام «حبیب الله خوشایند» در این دیدار گفت: فرزندم در سن 11 سالگی در جبهه دشت عباس عملیات فتح المبین واقع در غرب ایلام به شهادت رسید. فرزندم به حدی کوچک بود که هنوز نماز خواندن برایش واجب نشده بود ولی برای برافراشته نگه داشتن پرچم اسلام پا به جبهه گذاشت.
وی همچنین عنوان کرد: روزی که فرزندم شهید شد در خانواده مراسم عروسی داشتیم ولی پدر شهید در حین مراسم عروسی چندین بار به ما اشاره کرد که من دیشب خواب شهادت حبیب را دیده ام مراسم را باید زودتر به پایان برسانیم ساعاتی نگذشت که تقریبا ساعت 6 غروب همان روز عروسی خبر شهادت فرزندم را به ما اعلام کردند. افتخار میکنم که فرزندم در راه اسلام به شهادت رسیده است.
در پایان این دیدار، مدیر کل ورزش و جوانان استان با اهدای لوح سپاس از مادر محترم شهید تقدیر بعمل آورد.

گفتنی است ؛ شهید والامقام «حبیب الله خوشایند» کوچک ترین شهید استان سیستان و بلوچستان در تاریخ سوم فروردین سال 61 در سن 11 سالگی در جبهه دشت عباس عملیات فتح المبین واقع در غرب ایلام به شهادت رسید.