به گزارش خبرگزاری برنا ، سرهنگ "عباس کشته گر" گفت: ساعت 10:40 صبح روز گذشته یک فقره سرقت نافرجام کابل های برق در روستای "لوتک" به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش و بلافاصله عوامل انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی های میدانی مشخص شد 2 مرد که در حال بریدن کابل ها در روی ستون برق بودند با مشاهده اهالی محل به وسیله یک دستگاه موتورسیکلت متواری شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان هامون تصریح کرد: ماموران پاسگاه انتظامی "لوتک" با سرنخ های به جامانده تحقیقات گسترده ای را آغاز و به 2 سارق سابقه دار مظنون شده و با جمع آوری ادله کافی آنها را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ کشتگر عنوان کرد: عوامل انتظامی در بازرسی از مخفیگاه این سارقان تعدادی لوازم مسروقه منزل شامل سنگ ها و مهره های قدیمی، کپسول گاز، موتور کولر، قطعات خودرو، ابزار آلات سرقت به همراه تعدادی اشیاء عتیقه شامل شمشیر و غلاف،  کوزه سفالی، 2 عدد دستبند فلزی ، 5 عدد گردن آویز سنگی ، سنگ آسیاب و هاونگ ،  10 حلقه دستبند سکه ای  همگی با قدمت 400 سال و 38 عدد قدیمی که قدمت آنها توسط کارشناسان میراث فرهنگی در دست بررسی است، کشف کردند.

وی خاطر نشان کرد: متهمان 30 و 45 ساله تا کنون به 2 فقره سرقت منزل و کابل های برق اعتراف کردند که با توجه به مستندات کشف شده از مخفیگاهشان با هماهنگی قضائی تحقیقات از آنان برای کشف دیگر جرایم احتمالی ادامه دارد