به گزارش خبرگزاری برنا، با حضور فرماندار، بخشداران بخش مرکزی و بخش «آشار»، اعضای شورای اداری و مدیر کل دفتر اتباع خارجی استانداری سیستان و بلوچستان مراسم کلنگ زنی احداث اردوگاه و اداره اتباع خارجی شهرستان مهرستان برگزار شد.

مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: ساختمان اداره اتباع خارجی شهرستان مهرستان به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع است که به منظور کنترل و مدیریت تردد اتباع اردوگاهی در این مکان احداث می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان به عنوان پیشانی ورود و خروج اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور شناخته می شود و پدیده مهاجرت و قاچاق انسان در منطقه معضلی جدی است بر حسب مصوبه شورای امنیت کشور برنامه ایجاد اردوگاه های مرزی در شهرهای استان به جهت کنترل تردد و عبور و مرور و همچنین ساماندهی اتباع خارجی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

علیرضا شهرکی با اشاره به اینکه راه های قانونی برای ورود این افراد به کشور وجود دارد، تصریح کرد: افرادی که از راه های غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شوند باید هر چه زودتر ایران را ترک کنند.

وی گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه های تحصیل، اشتغال، بهداشت و غیرهبرای اتباع خارجی انجام شده است.

مدیرکل دفتر اتباع خارجی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین می توان از این اردوگاه در صورت بحران به عنوان مکانی برای پدافند غیرعامل استفاده کرد که برای این منظور همکاری و مساعدت دستگاه های اجرایی در این پروژه را با اداره اتباع خارجی می طلبد.