به گزارش خبرگزاری برنا، ابراهیم ملاشاهی اظهار کرد: در ماه جاری در پی وقوع یک فقره قتل در یکی از روستاهای دوردست شهرستان دلگان بلافاصله ماموران پلیس آگاهی شهرستان جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد 2 جوان  18 و20ساله توسط فردی ناشناس از ناحیه سر و قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده اند و فرد ضارب نیز از محل حادثه متواری شده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: ماموران انتظامی بلافاصله با انجام تحقیقات و بکارگیری شیوه و شگردهای پلیسی هویت متهم را شناسایی کردند.

ملاشاهی ابراز داشت: باتوجه به اینکه قاتل در لحظات اولیه پس از وقوع قتل به یکی از استان‌های همجوار متواری شده بود و محل اختفای خود را به صورت مداوم تغییر می‌داد تیمی از مأموران زبده پلیس با کنترل و ردزنی نامحسوس، وی را در حالیکه به صورت مخفیانه وارد شهرستان دلگان شده بود در یک عملیات ضربتی به صورت غافلگیرانه و در کمتر از 72 ساعت دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: متاسفانه فقدان مهارت‌های لازم در کنترل خشم و تصمیم گیری در بدترین زمان ممکن یعنی عصبانیت، منجر به بروز این اتفاق شوم شده که یک فرد را به آغوش سرد خاک سپرده و فرد دیگر را نیز با آینده ای تباه روبرو ساخته است.