به گزارش خبرگزاری برنا ، سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان صبح امروز در دیدار با استاندار جدید سیستان و بلوچستان گفت: تجربیات ارزشمندی که شما در سال‎های گذشته و در پست‎هایمختلف اجرایی داشته‎اید، سرمایه‎ای گران‌بها برای طی‌‌کردن مسیر تعالی و پیشرفت این استان است.

وی با توجه به توانمندی‎های نیروی انسانی و امکانات رفاهی، علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان، گزارشی از وضعیت فرهنگی، علمی، پژوهشی و آموزشی این مجموعه عظیم علمی آموزشی در منطقه سیستان و بلوچستان ارائه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با اشاره به قابلیت‎های گردشگری، معادن، کویر، مرزهای گسترده خاکی و آبی، عنوان کرد: امروز تحریم فرصتی مناسب برای تعالی و پیشرفت است به ویژه در استان سیستان و بلوچستان، زیرا این استان سرشار از توانمندی‌های بالقوه بوده و منطقه ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری علمی و معنوی است.

احمدعلی موهبتی در این دیدار اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در استان و در کشور یک برند معتبر علمی بوده و لازم است در کنار ترویج پرورش نیروی انسانی که پرورش دانایی، توانایی و آگاهی است، پژوهش‌محور و مسئله‌محور باشد که خوشبختانه در مدیریت جدید، این مجموعه عظیم و ارزشمند، این تغییر رویکرد و مسیر دیده می‎شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دانشگاهی قدرت اثربخشی مطلوب دارد که مسئله‌محور باشد، تأکید کرد: دانشگاه‎های استان اگر امروز به چالش‎ها و مسائل منطقه به‌خوبی آگاه باشند، می‎توانند با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند خود در مسیر مرتفع‌کردن مشکلات و مسائل گام‎های اثربخش بردارند.

وی از وجود مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامی استان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم این مراکز تحقیقاتی که بر اساس نیازسنجی منطقه شکل گرفته است، بتواند با انعقاد قراردادهای مطلوب گام ارزنده‎ای در راستای هموارکردن مسیر توسعه منطقه بردارد.