به گزارش خبرگزاری برنا، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به همراه دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور، بامری سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و هیئت همراه از بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بندر چابهار از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که ظرفیتش در سال‌های اخیر در این دولت از دو نیم میلیون تن به ۸.۶ میلیون تن رسیده و نیاز است توجهی به بحث تامین بار برای بندر چابهار صورت گیرد.
وی ادامه داد: رئیس جمهور دستور دادند که ۲۰ درصد کالا‌های اساسی و بار موجود در بنادر به حوزه چابهار منتقل شود و این بندر آمادگی لازم را برای تخلیه این میزان از کالای اساسی کشور دارد.

موهبتی با اشاره به اینکه بندر چابهار در بحث تحریم‌ها هم معاف است، تاکید کرد: علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند، حتماً کشور‌های آسیای میانه هم از جمله کشور جمهوری اسلامی افغانستان نیاز به این بندر دارند.
‌استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همه کشور‌های مورد نظر که دسترسی به آب‌های آزاد ندارند چشمشان به بندر چابهار است، ما امیدواریم بتوانیم اقداماتی انجام دهیم که در چابهار تسهیل‌گری شود و خدمات خوبی به همه تجار و کسانی که در حوزه ترانزیت و حمل و نقل کالا فعالیت می‌کنند ارائه، تا بتوانند از این ظرفیت خوب چابهار استفاده کنند.

وی افزود: چابهار زمانی جایگاه واقعی خود را به‌عنوان محور توسعه شرق پیدا می‌کند که تسهیلات و تخفیف‌های مبتنی بر دو فاکتور؛ زمان و هزینه برای جذب حداکثری کالا به این بندر تعلق گیرد.