به گزارش خبرگزاری برنا، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست توجیهی و آموزشی فرمانداران، مدیران نظارتی، اقتصادی و اجرایی دستگاه‌های اجرایی استان صبح امروز باحضور معاون امنیتی و انتظامی استاندار و با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد،گفت:  با توجه به اینکه بخشی از افراد جامعه که مبادرت به امر قاچاق کالا می‌کنند؛ از تبعات و مضرات ناشی از قاچاق کالا برای مملکت خودشان مطلع نیستند رویکرد آموزشی و گرایش به سمت و سوی افکار نو در پیشگیری و مبارزه با این پدیده سوء ضرورت دارد.

مرعشی در این جلسه افزود: سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه قاچاق دام انجام شد و حتی در یک برهه زمانی استان به عنوان پایلوت تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور بود که در این راستا با اقدامات و پیگیری های انجام شده دولت با اختصاص ارز مبارز مبادله‌ای به این امر موافقت کرده و به زودی ضمن کاهش و کنترل قیمت؛ مشکل کمبود گوشت قرمز کشور واستان نیز مرتفع خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر آن، طرح ورود دام به کشور با استفاده از ارز مبادله ای می‌تواند به بهبود وضعیت معیشتی مردم و اشتغال بکار بخشی از افراد جامعه کمک کند.

معاون استاندار در پایان افزود: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۱۱ درصد از وسعت کل کشور، مرزهای طولانی آبی و خشکی، ۵۱ درصد جمعیت روستایی، کمبود واحدهای صنعتی، خشکسالی ۲۰ ساله و تنگی معیشت مردم، بالا بودن جمعیت جوان بیکاری و دارا بودن جمعیت بالای حاشیه نشین در بحث قاچاق کالا به طور کلی متفاوت با سایر استان‌های کشور است.

گفتنی است در ادامه این نشست چندساعته دکتر شایسته معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری به تبیین و تشریح مباحث و موارد مربوطه پرداخت.