به گزارش خبرگزاری برنا، ۷۴ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان نیمروز به مناطق عملیاتی جنوب کشور با حضور سرهنگ «علی محبی» فرمانده سپاه شهرستان نیمروز و حجت‌الاسلام «راشکی» امام جمعه شهرستان نیمروز اعزام شدند.

سرهنگ علی محبی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: تعداد ۷۴ نفر از دانش آموزان دختر در قالب اردوی راهیان نور از شهرستان نیمروز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیمروز تصریح کرد: این دانش آموزان با دو دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی شدند.
وی گفت: هدف از اعزام دانش آموزان به اردو‌های راهیان نور و مناطق عملیاتی آشنایی بیشتر با شهدا و بهره برداری از زندگی نامه شهدا و انتقال این اطلاعات به دیگران است تا فرهنگ شهدا و دفاع مقدس همچنان پایدار بماند. 
محبی ادامه داد: در جهت ایجاد انگیزه بین دانش آموزان به بهترین دل نوشته دانش آموزان از هر اتوبوس به قید قرعه به ۳ نفر از دانش آموزان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
حجت الاسلام راشکی امام جمعه شهرستان نیمروز افزود: امیدوار است این دانش آموزان پس از بازگشت از اردو‌های راهیان نور، زندگیشان متحول شده و الگو گرفتن از زندگی شهدا را سرحوله اموراتشان قرار دهند.
در ادامه دانش آموزان به همراه مسئولین این شهرستان به غبار روبی مزار سردار شهید حاج حبیب لک زایی رفتند و  با توزیع بسته‌های فرهنگی به دانش آموزان و با دعای خیر بدرقه راهشان شدند.