به گزارش خبرگزاری برنا، پیروی دبیر کل جمعیت هلال احمر در سفر به زاهدان در نشست با اصحاب رسانه که درسالن اجتماعات جمعیت هلال احمر استان برگزار شد گفت: هم اکنون ۱۶۰هزار کلاس درس در کشور دارای سیستم گرمایشی غیر استاندارد هستند و امروز با تجهیز مدرسه‌ای ۲ کلاس به سیستم بخاری تابشی طرح ققنوس آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته ۵۰۰کلاس درس دیگر نیز به بخاری تابشی مجهز می‌شوند افزود: در ادامه طرح، مدارس ۳ تا ۶ کلاسه نیز از این طرح بهره مند می‌شوند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در سفر به زاهدانبا اشاره به نقش پیشگیری در این بخش تصریح کرد: بسیاری از مشکلاتی که اخیرا با آن مواجه شدیم ناشی از عدم آگاهی است و باید با آگاهی بخشی از بروز این حوادث جلوگیری کرد.

وی ادامه داد:  لازم است تا این آموزش ها در کتب درسی هم به دانش آموزان ارایه شود تا در حین بروز اتفاقاتی نظیر حادثه مدرسه اسوه حسنه بتوانند اقدام لازم را انجام دهند.

۲۲۶۰ طرح توسط بنیاد برکت در سیستان وبلوچستان اجرا شده است

مدنی مدیر عامل بنیاد اجتماعی برکت احسان هم در این نشست خبری گفت: تا کنون توسط بنیاد برکت در سیستان بلوچستان  ۲۲۶۰طرح با اعتبار ۲۱۰میلیارد تومان اجرا شده است.

مدنی افزود: بنیاد برکت ۱۳۴ پروژه مدرسه سازی را با ۶۴۱کلاس اجرا کرده که ۹۰مدرسه تحویل شده است.

وی تصریح کرد:  همچنین ساخت ۵۰ مسجد، احداث ۱۹۲۰واحد ویژه محرومین، بهره مندی ۱۹هزارو ۶۰۰نفر از خدمات بیمه‌ای و اهدا ۴۰۰سری جهیزیه از جمله اقداماتی است که توسط بنیاد برکت انجام شده است.

مدنی با اشاره به ارایه خدمات درمانی به افراد نیازمند ادامه داد: در این راستا در بحث ناباروری ۱۳۴نفر و ۵۰۰نفر بیمار سرطانی از خدمات درمانی بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: همچنین در سال تحصیلی جدید۱۱هزار بسته لوازم التحریر با اعتبار ۱۰میلیارد تومان در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است