به گزارش خبرگزاری برنا، سردار  احمد طاهری  درباره جزئیات این خبر گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر هنگام گشت زنی‌های هدفمند، در محور " بزمان به سمت دلگان " به یک دستگاه نیسان سفیدرنگ مشکوک شده و با علائم هشداردهنده به خودروی مذکور فرمان ایست دادند که راننده با مشاهده پلیس با سرعت به سمت جاده خاکی دور زده و ۲ نفر سرنشین آن اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کردند.

سردار طاهری بیان کرد: پلیس نیز با رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح مقابله به مثل کرده که در این هنگام نیسان مذکور در شیار‌های خاکی منطقه متوقف شده و قاچاقچیان درحال تیراندازی اقدام به تخلیه کیسه‌های حامل مواد از داخل خودرو و سوزاندن آن‌ها کردند.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: در همین هنگام یک دستگاه خودروی پژو پارس و ۲ دستگاه موتورسیکلت "تریل" نیز از مسیر خاکی پشت سر اشرار به کمک آن‌ها آمده و درگیری مسلحانه طرفین شدت گرفت.

وی ادامه داد: با ملحق شدن نیرو‌های کمکی به تکاوران پلیس، سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند اقدام به آتش زدن گسترده مواد کرده و با استفاده از موتورسیکلت‌ها و خودروی پژوپارس و وضعیت جغرافیایی منطقه پا به فرار گذاشتند.

این مقام مسئول با اشاره به توقیف خودروی نیسان گفت: در بررسی محل درگیری مقدار یک تن و ۸۵۵ کیلو گرم مواد سوخته و ۱۴۵ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بسته‌های سالم کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه پلیس با سوداگران مرگ به شدت برخورد می‌کند و اجازه جولان به آن‌ها را نمی‌دهد، گفت: تلاش‌ها برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان متواری ادامه دارد.