به گزارش خبرگزاری برنا، حسین مسگرانی گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چهار ویژه برنامه فرهنگی و هنری برنامه‌ریزی شده که از دی‌ماه آغاز شده و تا بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: اولین رویداد، جشنواره ملی ذکر و ذاکرین است که ۱۹ و ۲۰ دی‌ماه در دو محل تالار اشراق و هلال زاهدان برگزار شد؛ این جشنواره در دهه ۷۰، در تهران و برخی از استان‌های دیگر برگزار می‌شد، اما امسال، پس از سال‌ها تعطیلی، به میزبانی سیستان و بلوچستان برپا شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه رویداد هنری دیگر، جشنواره تئاتر فجر است، افزود: پس از چند سال پیگیری، جشنواره تئاتر فجر استانی به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار و چهار اثر منتخب ملی نیز در آن اجرا می‌شود؛ در این جشنواره گونه‌های مختلف نمایش‌های برگزیده تئاتر فجر کشور از ۲۲ تا ۲۴ دی ماه اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: رویداد سوم، جشنواره فیلم فجر است که در آن، فیلم‌ها از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در دو سالن سینمایی اشراق و هلال زاهدان به روی پرده می‌رود.
مسگرانی همایش بزرگ و کارگاه سفالگران ایران را چهارمین رویداد فرهنگی و هنری ویژه چهل سالگی انقلاب اعلام کرد و افزود: در این همایش سه روزه، استادان و جمعی از هنرمندان سفال ایران و استان برای معرفی جایگاه درست سیستان و بلوچستان شرکت خواهند کرد؛ همچنین بازدید از روستای کلپورگان از دیگر برنامه‌های این همایش است.