به گزارش خبرگزاری برنا، محمدهادی مرعشی در نشست شورای ورزش همگانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برای رونق ورزش همگانی در استان نیازمند یک برنامه جامع و کامل هستیم که در این زمینه می توان از الگوهای سایر استان های موفق در این زمینه استفاده کنیم.
وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد خیلی می توانند به گسترش ورزش همگانی در سیستان و بلوچستان کمک کنند که باید از این ظرفیت استفاده کرد.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بر فرهنگ سازی ورزش های همگانی توسط اصحاب رسانه تاکید کرد.
وی افزود: همچنین ضروریست عملکرد ادارت در حوزه توسعه ورزش های همگانی مورد ارزیابی قرار گیرد. 
مرعشی تاکید کرد: تا پایان سال همه فرمانداران موکف هستند همایش پیاده روی را با کمک خیران در شهرستان خود برگزار کنند.
وی ادامه داد: همچنین ادارات سیستان و بلوچستان در مرکز استان همایش پیاده روی تا پارک ملت(کلاته رزاق زاده )زاهدان را برگزار کنند.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ضروریست برنامه ای تدوین شود تا یک درصد ماده 53 اعتبارات ادارات برای گسترش ورزش های همگانی به آنان ابلاغ شود.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: در 10 ماهه نخست امسال 2 هزار و 179 برنامه در حوزه ورزش در این استان اجرا شده است.
ادهم کرد زابلی افزود: همچنین امسال 91 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد که این امر سبب افزایش تعداد خانه های ورزش روستایی این استان به 151 خانه رسید.
وی افزود: همچنین همزمان با دهه فجر 50 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان راه اندازی 70 زمین چمن مصنوعی با اعتبار 220 میلیون تومان را از دیگر اقدامات این نهاد در سالجاری برشمرد و افزود: 20 زمین چمن مصنوعی در دهه فجر به بهره برداری می رسد.
وی غیر فعال بودن 12 پارک در شهرستان های سیستان و بلوچستان و پنج پارک در زاهدان در حوزه ورزش صبحگاهی، عدم ارائه گزارش دستگاهها در زمینه ورزش های همگانی و پرداخت نکردن یک درصد ماده 53 از سوی ادارات به اداره کل ورزش و جوانان را از جمله مشکلات در حوزه گسترش همگانی ورزش در این استان برشمرد.