به گزارش خبرگزاری برنا، سردار محمد قنبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی نیابت واصله از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان" بم" مبنی بر ربایش سه مرد 17، 30 و 42 ساله از این شهرستان و انتقال آنها به سیستان و بلوچستان موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد ربوده شدگان که اهل و ساکن شهرستان بم بودند با گروگان گیران اختلاف مالی داشته اند و ربایندگان در بهمن ماه سال جاری با این بهانه که مشکلاتشان را با تعامل و مذاکره حل کنند به "بم" رفته و با فریب اقدام به ربایش آنها کرده و گروگان ها را با خودروی پژو 405 به منزلی در اطراف شهرستان زاهدان منتقل کرده اند.

قنبری بیان کرد: پلیس بلافاصله وارد عمل شد و با استفاده از سرنخ های موجود و اقدامات فنی و تخصصی هویت ربایندگان و محل نگهداری گروگان ها را شناسایی کرد.

وی افزود: با شناسایی مخفیگاه گروگانگیران و شروع عملیات پلیس برای رهایی گروگان ها، آدم ربایان که غافلگیر شده بودند با تنگ شدن عرصه بر خود، هر 3 گروگان را آزاد و متواری شدند.

این مقام انتظامی گفت: گروگان ها صحیح و سالم به آغوش خانواده شان بازگشتند و دستگیری آدم ربایان نیز در دستور کار پلیس قرار دارد.