به گزارش خبرگزاری برنا، علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از ظهر یکشنبه تا بعدازظهر دوشنبه در سطح سیستان و بلوچستان رگبار باران یا تگرگ، رعدوبرق و بادشدید لحظه ای پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: با توجه به شدت بارش ها جاری شدن رواناب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و طغیان موقتی رودخانه های فصلی رخ خواهد داد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بارش ها در برخی نقاط شهرستان های خاش، ایرانشهر، بزمان، دلگان، فنوج، غرب سواحل و ارتفاعات غربی زاهدان سنگین و بین 20 تا 50 میلی متر برآورد می شود.

وی افزود: در این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد شدید با سرعت 70 گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت پیش بینی می شود.

ملاشاهی ادامه داد: وزش باد شدید در برخی نقاط محورهای مواصلاتی زاهدان-بم و ایرانشهر-بم و زاهدان-نهبندان سبب بروز توفان شن و کاهش دید خواهد شد و احتمال اختلال در ترددهای ریلی و هوایی وجود دارد.

وی به وقوع بارش های گسترده در حوضه آبریز رودخانه هیرمند اشاره کرد و گفت: در روزهای پایانی هفته بارش های فوق سنگین در حوضه آبریز رودخانه های منتهی به شمال سیستان و بلوچستان رخ می دهد که با وجود این شرایط جاری شدن مجدد سیلاب به سمت سیستان پیش بینی می شود.