به گزارش خبرگزاری برنا، احمدعلی موهبتی  در نشست دبیران احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نقش کار تیمی و همفکری در تعالی یک جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست اظهار داشت: احزاب و تشکل ها با ایجاد یک فضای تیمی و همفکری نقش مهمی در حوزه پیشرفت یک جامعه دارند.

وی ادامه داد: احزاب از جمله افراد نخبه یک منطقه به حساب می آیند که با تعامل و در چهار چوب گفتمان می توانند نقشه راهی در بسیاری از حوزه ها بوده و اثر گذار باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هم اینک 46 حزب در استان وجود دارد که تعامل این احزاب با یکدیگر می تواند موفقیت های بزرگی در توسعه منطقه ایجاد کند.

وی به خانه احزاب به عنوان یک سازمان مهم در ایجاد تعامل و همفکری احزاب با یکدیگر اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تدبیر حوزه معاونت سیاسی اجتماعی استانداری، مشارکت گروهها و احزاب شاهد ایجاد مرکز خانه احزاب در استان باشیم.

موهبتی وجود گروههای مرجع را مهم و نقش آفرین دانست و اظهار داشت: جامعه ای که دارای بیشترین گروههای مرجع باشد می تواند به درستی افراد بی تفاوت و با تفاوت به مسئولیت خود را شناحته و به جامعه بشناساند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان گروههای مرجع بسیاری دارد که یکی از آنها در حوزه احزاب است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: وجود سمن ها و تشکل های مردم نهاد، گروههای ورزشی و هنری، بزرگان طوائف، علما و روحانیون می توانند با ایجاد یک گفتمان سازنده نقش مهمی در توسعه یک منطقه داشته باشند.

وی نقش احزاب را با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی مهم عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه مجلس عصاره ای از ملت است و با یک تصمیم گیری اصلح بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد لذا گروهها و احزاب با یک کار کارشناسی صحیح می توانند نقش مهمی در شناساندن افراد اصلح داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز این نشست گفت: احزاب و تشکل ها باید تقویت شوند چراکه معجزه خرد جمعی و کار گروهی بر هیچ کس پوشیده نیست.

علی زینی وند ادامه داد: سیستان و بلوچستان مبنای اتحاد است باید در سایه انسجام و صدای وحدت تصویر این استان از حوزه امنیتی به سمت فرهنگی و نرم سوق پیدا کند.

وی بیان کرد: امروزه ضرورت سیستان و بلوچستان آموزش و توسعه بر مبنای مشاغل خرد و کارآمد است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان از شایسته سالاری به عنوان یک اصل مهم و اساسی یاد کرد و اظهار داشت: مدیر باید دانش محور و خلاق باشد.