به گزارش خبرگزاری برنا، سردار احمد طاهری اظهار کرد: پیرو قتل مسلحانه جوانی 19ساله در فروردین ماه سال 1381در شهرستان زابل موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد قاتل پس از ارتکاب جرم از استان خارج و به محل نامعلومی گریخته و هیچ گونه خبری از وی در دست نیست.

وی بیان کرد: با بازخوانی مجدد پرونده و دعوت از شاکیان، پرونده به جریان افتاد و کارآگاهان تحقیقات جامعی را در خصوص ابعاد جرم و شناسایی قاتل آغاز کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با استفاده از اقدامات فنی و تخصصی و بهره گیری از فناوری های نوین پلیسی مأموران توانستند قاتل را در شهرستان دلیجان استان مرکزی شناسایی کنند و تحت کنترل نامحسوس قرار دهند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در این تحقیقات مشخص شد قاتل نام و نام خانوادگی خود را تغییر داده و در یکی از شهرک های صنعتی شهرستان دلیجان مشغول به کار شده است.

وی گفت: با شناسایی مخفیگاه متهم بلافاصله تیمی از مأموران اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان با اخذ نیابت قضائی به شهرستان دلیجان اعزام شده و متهم را در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کردند.

طاهری گفت: متهم که 36 سال سن دارد در بازجویی های اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم شد اما در مواجهه با اسناد و مستندات پلیسی به ناچار به قتل اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و سپس روانه زندان شد.