به گزارش خبرگزاری برنا ، جلسه هم اندیشی در خصوص برگزاری همایش گفتمان دینی و نقش سازمان های مردم نهاد با حضور مولوی نذیر احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بهمراه معاونین آموزشی و پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی کشور در محل اداره کل برگزار شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در این جلسه، اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال 98 طرحی از سوی سازمان مردم نهاد اندیشه فردا یکی از سمنهای استان به وزارتخانه ارائه شده است، این طرح در وزارتخانه تامین اعتبار گردید.
ادهم کرد در ادامه افزود: این طرح در خصوص گفتمان مذاهب اسلامی است که در مرحله اول بصورت بین المللی برگزار شده و در مرحله دوم با تصمیمات وزارت ورزش و جوانان بصورت ملی در کشور اجرایی میشود.
وی گفت : تصمیم گیری شده که از قشر جوان استان سیستان و بلوچستان بصورت ویژه در اجرای این طرح استفاده شود.
وی تاکید کرد: در همین خصوص امروز جلسه ای تحت عنوان نشست هم اندیشی با دانشگاه مذاهب اسلامی جهت برگزاری همایش گفتمان دین و نقش سازمانهای مردم نهاد با حضور مولوی سلامی نماینده خبرگان رهبری در امور اهل سنت و خانم دکتر ملکی نماینده دانشگاه مذاهب در محل اداره کل برگزار گردید.
مدیرکل ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر گردید در تاریخ 28 مردادماه سالجاری استان سیستان وبلوچستان میزبان این همایش بوده و همچنین جلسات هماهنگی با استاندار و مسئولین استانی، دانشگاهیان و منطقه آزاد و فرمانداری چابهار نیز برگزار شود. تا بتوانند در ارائه مقالات به این طرح که توسط فرزندان این مرز و بوم در حال اجرا شدن است کمک کنند.
ادهم کرد همچنین یادآور شد: نشست هم اندیشی علمای اهل سنت و علمای اهل تشیع در سراسر کشور، بهمراه جوانان و سازمانهای مردم نهاد در شهرستان چابهار در همان تاریخ برگزار خواهد شد تا بتوانیم از ظرفیتهای بزرگ علما دانشگاهیان استان استفاده کنیم چرا که این استان معروف به استان وحدت در کشور نیز می باشد.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: دانشگاه ها در کشور هسته های اصلی محسوب می‌شوند که دانشجویان موجب ارتقاء و بالندگی نظام خواهند شد.
نذیر احمد سلامی در ادامه افزود: مشارکت اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بهمراه سازمان‌های مردم نهاد با دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از شاخص ها و عوامل پیشرفت برای جوانان عزیز می باشد.
معاونت آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی کشور نیز در این جلسه عنوان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی تنها دانشگاهی در کشور است که سه مذهب پرطرفدار کشور (فقه حنفی شافعی و فقه جعفری) با منابع و محتوای خود فقها دارای کرسی مستقل می باشند.
دکتر صابری در ادامه گفت: بینش و مدیریت اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به خاطر طرح مسئله و پردازش به موضوع مهم جهان اسلام آنهم در حوزه ورزش و جوانان انصافاً جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
وی همچنین تاکید کرد: اعتقاد داریم حوزه مذاهب اسلامی یکی از مهمترین ضریب های امنیتی است که با اخوت اسلامی و برادری مستحکم خواهد شد و این همایش تقریب مذاهب اسلامی نقش بسزایی در وحدت و همدلی این مذهب های خواهد داشت.
وی در پایان گفت: از مهم ترین رسالت های دیگر این همایش بزرگ و ملی مطرح کردن مباحث جهان اسلام با زبان علمی در بدنه اجتماعی است که این ابتکار بسیار فوق العاده با حمایت سازمان‌های مردم‌ نهاد تاثیر گذار خواهد بود.
معاونت پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی کشور نیز در این جلسه گفت: همایش تقریب مذاهب اسلامی موجب پیوند عمیق بین دین و سازمان‌های مردم نهاد جوانان خواهد شد.
دکتر ملکی پور در ادامه یادآور شد: از نکات قابل توجه این همایش مشارکت اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با سازمان های مردم نهاد و دانشگاه مذاهب اسلامی است که با محوریت وحدت مذاهب مختلف صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به وجود فرقه‌های مختلف و متنوعی مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی ایران که در نهایت صلح و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند محوریت اصلی این همایش می‌باشند.
وی در پایان تاکید کرد: خروجی این همایش چیزی نیست جز وحدت و همدلی مذاهب مختلف اسلامی که با صلح و دوستی در کنار هم زندگی می کنند و این ارزش‌ترین محصول این همایش بزرگ خواهد بود.