به گزارش خبرگزاری برنا ، احمدعلی موهبتی، استاندار، شب گذشته، ۲۱ خردادماه در نشست بررسی مشکلات حوزه گردشگری استان که در سالن جلسات فرمانداری چابهار برگزار شد، گفت: صنعت گردشگری، صنعتی سودآور است که باید مورد توجه همه قرار داشته باشد تا شرایط برای حضور مسافران فراهم شود.
وی ادامه داد: سرعت ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری بیش از سایر بخش‌هاست؛ ویژگی گردشگری کارآفرینی، اشتغال سریع و درآمد زیاد است؛ صنعتی که ظرفیت آن به وفور در سیستان و بلوچستان یافت می‌شود.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب، دارای آثار باستانی، تاریخی و طبیعی بی‌نظیری است که می‌تواند گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب کند.
وی افزود: توجه به بخش گردشگری منجر به ایجاد اشتغال و توسعه این منطقه محروم می‌شود و باید دولت با همکاری بخش خصوصی زیرساخت‌ها را تأمین و زمینه حضور گردشگران را فراهم کند.
موهبتی اظهار کرد: گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه، بیشترین درآمد و اشتغال را نصیب استان می‌کند زیرا همه چیز از جمله آثار و اماکن باستانی و تاریخی و طبیعی برای این کار در استان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه جذب و حمایت از سرمایه‌گذار از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و باید مورد توجه مسئولان باشد، افزود: نباید موانعی بر سر راه فعالان گردشگری وجود داشته باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان در پایان از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خواست تا هر دو ماه یک بار سفری به این استان داشته باشند تا بتوان مسائل و مشکلات را بهتر پیگیری کرد.