به گزارش خبرگزاری برنا ، احمد طاهری درباره کشف اخیر مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اقدامات گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین مواد مخدر توسط یک باند از مناطق مرزی به شهرستان‌های ایرانشهر و دلگان دست یافتند.

وی افزود: تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، با کنترل تحرکات اعضای این باند سرانجام روز گذشته، تیمی از اعضای این باند مسلح را که با دو دستگاه زانتیا در حال جابه‌جایی محموله در یکی از محورهای فرعی حاشیه شهر ایرانشهر بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مأموران پلیس پس از طی مسافتی به راننده خودروها دستور ایست دادند که سرنشین خودروها به سمت عوامل انتظامی تیراندازی و جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر با مقابله به‌مثل پس از طی مسافتی خودروها را متوقف کردند.

طاهری گفت: در این عملیات مأموران پلیس ضمن دستگیری سه قاچاقچی در بازرسی از دو خودروی آنها، ۵۶۱ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک و یک کیلوگرم هروئین به همراه یک قبضه سلاح  کلاشینکف و مقادیری مهمات کشف کردند. در ادامه این عملیات مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان دلگان با تیم دیگری از این باند که قصد جابه‌جایی مواد به خارج از استان را داشتند درگیر شده و در این عملیات مسلحانه ضمن دستگیری دو قاچاقچی، از خودروی آنها ۶۸۰ کیلو و ۴۰۶ گرم تریاک کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر اعضای متواری این باند مسلح، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع‌رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.