به گزارش خبرگزاری برنا ،حجت الاسلام حمید رضا بندانی اظهار کرد: بر اثر وقوع یک فقره نزاع خیابانی در سال 93، بین دو نفر از طوایف شاهوزایی  و گرگیچ یک نفر از طایفه گریج به قتل رسید که بعد از مدتی قاتل به صورت خود معرف خود را به دستگاه قضایی معرفی کرد.

وی افزود: با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره 27 زاهدان، تلاش اعضای شورای حل اختلاف برای جلب رضایت از خانواده مقتول آغاز شد.

بندانی گفت: پس برگزاری جلسات متعدد با خانواده های دو طرف، نهایتا در مرداد ماه جلسه نهایی صلح و سازش برگزار شد که خانواده مقتول با حضور در شورای حل اختلاف 27 زاهدان  رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به سیاست‌های ریاست مرکز شوراهای حل اختلاف و همچنین توجه ویژه رئیس‌کل دادگستری استان در خصوص تلاش برای برقراری صلح و سازش در پرونده‌ها گفت: رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف برقراری صلح و سازش در بین طرفین دعوی است که خوشبختانه با توجه به شرایط خاص این استان فرهنگ صلح و سازش به‌خوبی در بین مردم نهادینه شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: اصلاح و آشتی بین مومنان بزرگ‌ترین پاداش را نزد خداوند متعال و آثار و برکات فراوانی برای جامعه به دنبال خواهد داشت که  شوراهای حل اختلاف در این راستا حرکت کرده و تلاش می‌کنند تا زمینه صلح و سازش را در اختلاف‌ها و مشکلات مختلف فراهم کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: