به گزارش خبرگزاری برنا ، جواد آقالو حسینی گفت: همزمان با روزهای ابتدایی ماه محرم الحرام تعداد هزار و311 زائر حسینی از کشور پاکستان در قالب دومین کاروان از طریق مرز میرجاوه وارد سیستان وبلوچستان شد و مورد استقبال خادمان افتخاری موکب امام رضا(ع) مستقر در مرز قرار گرفتند.

وی افزود: این تعداد زائر در قالب 14 دستگاه اتوبوس وارد استان شدند که پس از توقف کوتاه و پذیرایی، سیستان وبلوچستان را به مقصد کشور عراق ترک خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که تعداد زیادی از این زوار با وسایل متفرقه خود را به مرز رسانده اند طبیعتاً امکان سفر با اتوبوس های پاکستانی را ندارند که در این خصوص نیز با تدابیر اندیشیده شده می توانند با استفاده اتوبوس های ایرانی که در مرز مستقر شده اند به سمت عراق عزیمت کنند.

 آقالوحسینی افزود : موکب امام رضا(ع) در تمام طول سال در مرز میرجاوه و محل پایانه مرزی مستقر بوده و زائران پاکستانی عتبات عالیات را مورد تکریم و پذیرایی قرار می دهند که هر ساله اوج این خدمت رسانی ها مربوط به ایام اربعین سرور و سالار شهیدان است.

وی تاکید کرد: امسال نیز آمادگی لازم برای پذیرایی و استقبال از این زائران وجود دارد و در حال تکمیل زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز با همت و همراهی ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان، خیران داخل و خارج استانی و سایر دستگاه ها هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: