به گزارش خبرگزاری برنا ،  سید مرتضی بختیاری در این مراسم با اشاره به تفاهم نامه مشترک ساخت ۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان استان سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: از این تعداد هزار واحد مسکونی در شهرستان خاش ساخته می شود.  

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی کمیته امداد توانمند سازی مددجویان تحت حمایت است گفت: در حال حاضر ۱۵۷ هزار خانوار در استان سیستان و بلوچستان از خدمات این نهاد بهره مند هستند و باید تلاش کنیم با توانمند سازی مددجویان این عدد را کاهش دهیم.
سید مرتضی بختیاری افزود: برای توانمندسازی ۹ هزار خانواده تحت پوشش در استان هدف گذاری شده بود که پس از مشاهده ظرفیت و پتانسیل های موجود این رقم به ۱۲ هزار شغل  افزایش داده شد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به همکاری خوب دولت، مجلس و خیرین نیکوکار در یاری رساندن به مددجویان تحت پوشش این نهاد، خواستار توجه بیشتر همه مسئولان به مناطق محروم شد.
احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی از سوی کمیته امداد در حوزه توانمندسازی مددجویان این استان انجام شده است، گفت: فاصله غنی و فقیر در سیستان و بلوچستان بسیار زیاد است که باید تلاش شود با گسترش فرهنگ کمک و انفاق در جامعه این فاصله هر چه سریعتر کاهش یابد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به سهم مشارکت‌های مردمی این استان در طرح هاى کمیته امداد، افزود: مجموع مشارکت‌های مردم سیستان و بلوچستان در سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد تومان بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: