به گزارش خبرگزاری برنا ،  محسنی اژه ای در مراسم تکریم و معارفه روسای کل دادگستری سیستان و بلوچستان اظهار داشت : به رئیس کل جدید دادگستری توصیه میکنم با مردم مدارا کرده و بین مخلان عامدانه امنیت روانی جامعه و مردمی که از روی غفلت و اجبار کاری انجام می دهند تفکیک قائل شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی فوری و دقیق به پرونده های قضایی مطالبه جدی مردم و قوه قضائیه است ادامه داد: مسئولان با شناسایی و استفاده از تمام ظرفیت های ویژه استان برای کاهش میزان پرونده های ورودی به دستگاه قضا تلاش کنند.

وی گفت :  با جنگ اقتصادی امروز باید متناظر با خودش مقابله و نسبت به تولید و رونق داخلی و ایجاد اشتغال و خودکفایی هم ضرورت دارد با تمام قوا به پیش برویم.

این مقام قضایی خطاب به رئیس کل جدید دادگستری سیستان وبلوچستان تاکید کرد: هر میزان قوه قضائیه می تواند باید به رونق و حمایت از تولید کمک کند و به طور جدی و قاطع اما با تدبیر و تفکر با فساد مبارزه کنید چرا که این فساد اگر گسترش پیدا کند تمام تلاش و خدمات انجام شده را نابود می کند.

وی گفت: هر میزان که می توانید از دستگاه تحت مدیریت و پرسنل قضایی خود حفاظت و صیانت کنید و جلوی نفوذ شیطان در میان پرسنل دستگاه قضا و قضات را بگیرید.
 
تنوع قومیتی شاخصه بارز در سیستان وبلوچستان
رئیس کل سابق دادگستری سیستان و بلوچستان نیز با بیان اینکه علما و ریش سفیدان در سیستان و بلوچستان نقش موثری در حل اختلافات دارند، گفت: خرسندم که بیش از 21 سال در سیستان و بلوچستان خدمت کردم و محبت و بزرگواری های زیادی از مردم شیعه و سنی استان مشاهده کردم.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: مدیران باید قدردان مردم سیستان و بلوچستان باشند چرا که این مردم لایق خدمات بهتر و بیشتری هستند.

وی ادامه داد: قضات شریف، کم ادعا و بی ریای استان نقش پررنگی در تحقق اهداف دستگاه قضا داشتند که امیدوارم ادامه دار باشد. همچنین تعامل با مردم و خدمت رسانی به آنها اولویت دستگاه قضا است که با حفظ احترام و رعایت حقوق شهروندی انجام شود.

حجت الاسلام حمیدی خاطرنشان کرد: در این استان تنوع قومیت و مذهب داریم اما در دوران خدمت کوچکترین نگاه قومیتی و مذهبی به افراد نداشتم.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت علما، روحانیون و ریش سفیدان در سیستان و بلوچستان بسیار اثرگذار است که باید به طور ویژه در حل و فصل اختلافات از آن استفاده کرد.

در قضاوت به هیچ وجه مساله قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد
رئیس کل جدید دادگستری سیستان و بلوچستان نیز گفت: شخص آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه پیش از سفر به استان اعلام کردند که قلبنا دوست دارند در سیستان وبلوچستان خدمت کنند و برای من نیز افتخار است که بخشی از دوران خدمتی خود را در اختیار مردم شیعه و سنی سیستان وبلوچستان باشم.

حجت الاسلام مصطفوی نیا افزود: امروز دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از نظام و خدمات جمهوری اسلامی ایران است که همه باید تلاش کنیم تا مانند گذشته به نقشه های شوم خودش دست پیدا نکند.
 وی تاکید کرد:در قضاوت به هیچ وجه مساله قومیت، نژاد و لهجه لحاظ نخواهد شد و تنها قانون ملاک عمل است اما مدارا با شهروندان همواره مدنظر خواهد بود و برخلاف اینکه برخی ها می گویند مقابله با فساد هزینه دارد معتقدم مدارا کردن با فساد و مفسدان برای نظام هزینه دارد و باید به شدت با آن مقابله کرد اما تدبیر و تفکر لازمه کار قضایی است.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از خدمات حجت الاسلام ابراهیم حمیدی قدردانی و حجت الاسلام مصطفوی نیا به عنوان رئیس کل جدید دادگستری سیستان وبلوچستان معرفی شد.